Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 21 października 2018, o 00:33Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Diablęta z Halstead Hall (cykl) - Sabrina Jeffries (wiedzmaSol) 
Autor Wiadomość
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post Diablęta z Halstead Hall (cykl) - Sabrina Jeffries (wiedzmaSol)
15 marca 2015, o 19:44
Poprosiłyście mnie o recenzję Diabląt, a kimże ja jestem żeby odmawiać? :P
Jako że zdecydowanie lepiej, łatwiej i lżej będzie napisać o cyklu, tak czynię. Dlaczego? Bo książki są ze sobą mocno powiązane ;)
O co w tym wszystkim chodzi?

Ano mamy piątkę rodzeństwa, rozhulanego, rozpuszczonego i generalnie kompletnie puszczonego ze smyczy. Oliver podrywa wszystko co się rusza, Jarret takoż, Minerva pisze skandaliczne książki-romanse, Gabriel ściga się zaprzegami konnymi plując śmierci w twarz a najmłodsza Celia strzela z pistoletu niegorzej od niejednego dżentelmena, oczywiście biorąc udział w każdych zawodach strzeleckich jakie są organizowane w okolicy.
Straszne nie? Przypomnę, to XIX wiek. Generalnie zachowanie tej wesołej kompanii dodaje im sławy, oczywiście złej. Stąd ich przezwisko, wszyscy zwykli ich nazywać Diablętami z Halstead Hall.

Ale mamy też babcię, Hetty Plumtree która bachory wychowuje odkąd zginęli ich rodzice (o tym za chwilę) czyli całe dziewiętnaście lat. Daje pieniążki, troszczy się, martwi i…. Zmusza do małżeństwa.
Okrutna nie?
Wesoła banda nie chce wiązać się kajdanami małżeństwa gdyż każdy z nich wiedząc co stało się z rodzicami za nic nie chce się zakochać.

A oto co się stało. Podczas pewnego pikniku, no imprezy w posiadłości pan markiz pojechał do domku myśliwskiego na terenie posiadłości, rzekomo z kochanką, a pani markiza dowiedziawszy się o tym pognała za nim aby go nakryć In flagranti z jakąś wywłoką, druga wersja, mieć pretensje że wywłoka uwiodła najstarszego syna) po czym nakrywszy go z gaszycą zastrzeliła jego oraz siebie. Inna jeszcze wersja mówi że wzięła męża za włamywacza, zastrzeliła go a potem z żalu siebie.
Tak, zastanawiacie się skąd te rozbieżności? Ano, stąd że wszyscy mimo prób babci aby uciszyć rozwarte gęby, plotkowali. Oliver też był oskarżany o morderstwo – bo chciał przejąć majątek.

Kto i jak zabił państwa Stonevillów, nie powiem. Czy faktycznie mamusia oszalała z rozpaczy, czy może ktoś inny? No nie, nie mogę ;)

Wątek kryminalny ciągnie się przez wszystkie tomy, każdy w swojej części coś dopowiada a nasz dzielny pan Pinter (ach) tropi jak pies myśliwski.

Ale wróćmy do kochanej babuni.
Hester Plumtree sama prowadziła najpierw rodzinny browar, potem browarowe imperium. Charakter ma twardy, wolę niezłomną i chce dla swoich wnuków jak najlepiej. A według niej jak najlepiej to małżeństwo z miłości. Trzódka jest oporna więc co robi Hetty? Szantaż. Jest kasodawczynią, innego źródła finansów Diablęta za bardzo nie mają więc są zależne. Babcia decyduje że dostaną pieniążki, jeśli każde z nich, bez wyjątku znajdzie sobie współmałżonka którego pokocha. Czyli nie na hura tak o z rozsądku i dla pieniędzy, tylko ma być z miłości. No i mają na to rok. Oczywiście na pokładzie podniósł się bunt i każde myślało że jest takie sprytne i uda mu się ominąć ultimatum babki. Dobre żarty.

Oczywiście na początku wydaje nam się że to banda lekkoduchów, unikająca małżeństwa z wygody i widzimisia, ale w czasie czytania i poznawania losów okazuje się jednak że to wszystko ma głębszy sens. Małżeństwo rodziców jak się skończyło wszyscy wiedzą, więc przykładów pozytywnych brakło. Panie na dodatek boją się że mąż je będzie na prawo i lewo jak ojciec matkę.
Ale teraz po kolei.

Obrazek
Narzeczeni mimo woli, czyli Oliver i Maria

Spotykają się w okolicznościach pięknych. Ona jest Amerykanką, przyjechała do Anglii w poszukiwaniu swego zaginionego narzeczonego wraz z Freddym, bratem, który ma być jej wsparciem i opoką. Dobre sobie.
Takim jest wsparciem że przepada, Maria musi go szukać po różnych przybytkach i w jednym z nich trafia na Olivera. Zrobiłaby z gościa szaszłyk, ale dochodzą do porozumienia. On jej pomoże znaleźć narzeczonego dezertera, a ona poudaje jego narzeczoną dla babci, która oczywiście natychmiast zrezygnuje ze swojego ultimatum no bo przecież Amerykanki prostaczki do rodziny nie wpuści. Acha.
Babcia równie dobrze rolę zagrała, dziewczyna zachwycona, Oliver się zakochał, Maria też, pierwszy wnuk z głowy.

Obrazek
Jarret i Anabelle w Kochanku z piekła rodem
Jarretowi zależy na browarze babki, no bo to pasja i jego przeznaczenie. Ale figę dostanie jeśli się nie ożeni. Do ożenku równie chętny jak brat. I wiedząc że babcia na swą stronę już brata przeciągnęła, nie ma zamiaru poddawać się tak łatwo. Dostaje pod opiekę browar na rok, jeśli się nie sprawdzi ten przejdzie w ręce kuzyna znienawidzonego zresztą. Jeśli się sprawdzi to nastąpi odroczenie ultimatum. Babcia mając szósty zmysł chyba wiedziała kiedy wnuka tam zainstalować, bo ledwie zaczął się zapoznawać z aktualnościami, do gabinetu wpadła nadobna niewiasta. Ta ustrzeliła drugiego z piątki.
Spięć między bohaterami jest sporo, oboje uparci i zawzięci, dążący do tego czego chcą.
Ta część podobała mi się prawdę mówiąc najmniej, ale i tak warto.

Obrazek
Minerva i Giles podejmują Miłosne wyzwanie

Minerva pisze książki, romanse. W każdym z nich przewija się czarny charakter, szpieg i kanciarz, bohater wzorowany jak wszyscy myślą na jej najstarszym bracie, hulace. Nic bardziej mylnego. Minerva bowiem, od zawsze zakochana jest w pewnym mężczyźnie. Ale ten kiedyś ją zranił, a kobieta ma skłonność do chowania urazy. Najstarsza z sióstr – Diablic umyśliła sobie że da ogłoszenie do gazety że poszukuje męża i… Zrobiła sobie na niego casting. Oczywiście wszystko po to by babcia zrozumiała że źle robi dając jej ultimatum i zrezygnowała ze swojego pomysłu.
Minerva popełniła błąd Olivera, pomyślała że babci ten mężczyzna się na pewno nie spodoba i ułożyła się z nim że poudaje jej narzeczonego.
Giles natomiast starszej pani się bardzo spodobał i to z nią ułożył się na poważnie.
Oczywiście z czasem wyszło tak, że Hetty wydała za mąż trzecie niesforne cielę ;)

Obrazek
Gabriel i Virginia w Zalotach Gabriela
Tutaj już nie mamy schematu odwiedzenia babci od pomysłu wydania za mąż/ożenienia. Gabriel wie doskonale że musi, bo inaczej nie zmusi najmłodszej Celii do tego kroku. A jak wszyscy mają alternatywne wyjście aby się utrzymać, tak Celia skazana byłaby na tułaczkę po bliskich.
Gabriel więc chce mieć chociaż żonę która będzie mu się podobała, skoro już jakąś musi mieć. A siostra jego przyjaciela nadaje się do tego doskonale. Jak się poznali? Ano kiedyś dawno temu Gabriel i Roger (brat Virginii) stanęli do wyścigu po bardzo niebezpiecznym torze. Wyścig ten skończył się tragicznie, Roger zginął. Siostra chcąc pomścić jego śmierć wyzywa Gabe’a. Ten tak zakręcił i pokręcił że w końcu zakochała się w nim ;)i okazało się że Gabriel nie jest okrutnym Aniołem Śmierci tylko przecudownym facetem ;)
W tej części i nasza żelazna Hetty znajduje miłość :P
Cztery do zera dla pani Plumtree, nie chce być inaczej.

Obrazek
No i creme de la creme – Celia i Jackson Polują na męża
Finałowy tom. Cud, Miód malina ach ;)
Pinter, śledczy wynajęty do tego aby po pierwsze rozwiązać zagadkę śmierci Stonevillów, a po drugie sprawdzać przeszłość ewentualnych kandydatów na współmałżonków. Celia chce aby ten sprawdził jej kandydatów. Trzech. Oczywiście dla Jacksona jeden jest gorszy od drugiego, dla jego Celii nie nadaje się żaden.

Ale Celia myśli że Jackson jej nienawidzi a on ledwie trzyma ręce przy sobie gdy znajdują się w jednym pokoju :P ją też do niego ciągnie. Ale tu babcia uważa że to zły pomysł. Taka odwrotność ;)
Boi się, że Pinter, bękart i zwykły policjant z Bow Street chce Celii dla pieniędzy. Durna nie? :P
Pinter jest cudowny. Opiekuńczy. Zadziorny. Inteligentny. I ma genialną ciotkę ;)
A do tego… Jak oni się kłócą! Ach! Aż miło czytać. Iskry lecą aż książka w palce parzy.
Oczywiście jest też rozwiązanie intrygi ciągnącej się od pierwszego tomu, jest też szósty ślub.

Ogółem? Bardzo, bardzo warto ;) Nie ma balów, nie ma konwenansów, no dobra, są reguły jakieś, ale Diablęta generalnie na nie gwiżdżą. Robią wszystko po swojemu, na opak i jak najbardziej kontrowersyjnie. Kobiety nie są grzeczne czy potulne, strzelają z pistoletów, ścigają się zaprzęgami, robią piwo i nadziewają narzeczonych (przyszłych) na szpady. No i piszą skandaliczne powieści.
Panowie hulają, grają w karty, biorą udział w różnych ryzykownych rozrywkach, mają okropną reputację, albo rozwiązują zagadki pozornie nie do rozwiązania. A i ratują damy z opresji ;)

Pierwszy tom był dobry, drugi odrobinkę słabszy, ale potem... Co książka to lepiej, serio. Szczyt szczytów oczywiście w piątym tomie, strasznie szkoda mi było przewracać każdą kartkę. Nie chciałam żeby ta przygoda się kończyła. Cieszę się że mam ten cykl calutki na półce, bo na pewno nie raz wrócę.
Cudowna seria, za którą pani Jeffries należą się owacje na stojąco. Wielokrotne ;)

Za wszelkie literówki przepraszam, dział korekt ma dziś wolne.

Pochwały przyznane za posta: 11

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Postowa księżniczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Posty: 15191
Pochwały: 103
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 08:42
Ja chyba najbardziej lubię trójkę i jedynkę.
Mam ostatnio chyba jakieś problemy z koncentracją, bo ciężko było mi pojąć wątek kryminalny. Rozwiązanie wydawało mi się trochę naciągane.


Zobacz profil
Brylantowa Romansoholiczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Posty: 11233
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 12:12
O rajciu muszę to przeczytać :D

Sol dzięki za recenzję :hyhy: :padam:

_________________
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Obrazek


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 13:26
dla mnie wątek kryminalny jest fajny i nieoczywisty ;)
a najczęściej w romansach nie mam zaskoczenia z rozwiązania intrygi.

Sun, koniecznie musisz. Mówiłam przecież :P
i nie ma za co ;)

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Postowa księżniczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Posty: 15191
Pochwały: 103
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 13:41
Ja nie mogłam pojąć
Spoiler:


Ostatnio edytowano 16 marca 2015, o 13:53 przez joakar4, łącznie edytowano 1 razZobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 13:47
Spoiler:

Ale Joakar weź w spojler ;) są osoby które jeszcze nie czytały ;)

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Postowa księżniczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Posty: 15191
Pochwały: 103
Ulubiona autorka/autor: Amanda Quick
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 13:53
A babka czy choćby służba?


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
16 marca 2015, o 13:58
Spoiler:

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Łowczyni Sukcesów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Posty: 28001
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 00:32
też mnie nurtowało właściwie. ;)

_________________
Bycie dobrym nie wnosi nic lepszego.

Ludzie mogą doprowadzić wybraną fasadę do perfekcji, ale swoje grzechy każdy nosi tuż przy skórze.
Jeaniene Frost Pierwszy dotyk ognia


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 14:02
tak pomyślałam i
Spoiler:

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Lady Broch Tuarach
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Posty: 10210
Lokalizacja: biblioteka
Pochwały: 68
Ulubiona autorka/autor: hm...
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 14:10
Oczywiście łatwo się domyśleć, że nie czytałam nic, ale podobają mi się okładki. Muszę to naprawić...


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 14:39
chyba koniecznie ;)
Seria genialna. Ale czytaj po kolei, nawet jakby Cię nie wiem jak kusiło. Zyskasz sporo ;)

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Lady Broch Tuarach
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Posty: 10210
Lokalizacja: biblioteka
Pochwały: 68
Ulubiona autorka/autor: hm...
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 15:48
Czemu miałoby mnie kusić czytać niepokolei?


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 15:54
bo blurb, albo dlatego że późniejsze lepsze ;)
z tego co mi Duz mówiła ona zaczęła od Gabriela. Więc tak też się zdarza, ale uprzedzam - lepiej nie.

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Lady Broch Tuarach
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Posty: 10210
Lokalizacja: biblioteka
Pochwały: 68
Ulubiona autorka/autor: hm...
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 15:55
Dobrze, dobrze... :) będzie po kolei


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 16:04
no i jak poczytasz to ja o wrażenia poproszę :P

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Brylantowa Romansoholiczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Posty: 11233
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 20:53
Jak mnie denerwują te spojlery :P
kusi mnie żeby tam zajrzeć na nie mogę :P

_________________
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Obrazek


Zobacz profil
Lady Broch Tuarach
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Posty: 10210
Lokalizacja: biblioteka
Pochwały: 68
Ulubiona autorka/autor: hm...
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 21:31
To jeden ze sposobów kuszenia, podstępne jak nie wiem. Ja już uległam i czytam...


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 22:05
Sun akurat ti nie podstep tylko niechec zepsucia lektury :)
A kuszenie to skutek uboczny:P

Katiu i jak sie zapowiada? ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 marca 2015, o 23:00 przez •Sol•, łącznie edytowano 1 razZobacz profil
Rozpisana cesarzowa
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 października 2013, o 18:13
Posty: 20161
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: brak ulubionej
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 22:15
Wiecie, że przeczytałam zanim joakar zamknęła informację w spojlerze :zalamka:
Normalnie, potrzebuję czegoś na zapomnienie :]
Może zapomnę, kiedy wystoję książki w kolejce ;)


Zobacz profil
Łowczyni Sukcesów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Posty: 28001
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo
Cytuj
Post 
17 marca 2015, o 23:59
jak coś Aralek to mam Historię świata... wiesz... ciężkie to. :P
właściwie.. to od któregoś momentu myślałam, że to on. ;P

_________________
Bycie dobrym nie wnosi nic lepszego.

Ludzie mogą doprowadzić wybraną fasadę do perfekcji, ale swoje grzechy każdy nosi tuż przy skórze.
Jeaniene Frost Pierwszy dotyk ognia


Zobacz profil
Brylantowa Romansoholiczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Posty: 11233
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn
Cytuj
Post 
18 marca 2015, o 01:15
klarek napisał(a):
Wiecie, że przeczytałam zanim joakar zamknęła informację w spojlerze :zalamka:
Normalnie, potrzebuję czegoś na zapomnienie :]
Może zapomnę, kiedy wystoję książki w kolejce ;)


ja też to przeczytałam niestety :zalamka:
potrzebuje tabletki żeby zapomnieć :zalamka:

_________________
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Obrazek


Zobacz profil
Szamanka od Umarlaków
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Posty: 55177
Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
Cytuj
Post 
18 marca 2015, o 12:16
pocieszę Was, że to nie jest cała niespodzianka, nie wszystko wiecie i i tak musicie czytać żeby mieć pełen obraz sytuacji :hyhy:

_________________
Obrazek


Zobacz profil
Lady Broch Tuarach
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 listopada 2014, o 21:14
Posty: 10210
Lokalizacja: biblioteka
Pochwały: 68
Ulubiona autorka/autor: hm...
Cytuj
Post 
18 marca 2015, o 16:20
wiedzmaSol napisał(a):
Sun akurat ti nie podstep tylko niechec zepsucia lektury :)
A kuszenie to skutek uboczny:P

Katiu i jak sie zapowiada? ;)

A bardzo dobrze ;)
Uwielbiam babkę...


Zobacz profil
Brylantowa Romansoholiczka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Posty: 11233
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 44
Ulubiona autorka/autor: S. Brown, SEP, J. Quinn
Cytuj
Post 
19 marca 2015, o 00:14
wiedzmaSol napisał(a):
pocieszę Was, że to nie jest cała niespodzianka, nie wszystko wiecie i i tak musicie czytać żeby mieć pełen obraz sytuacji :hyhy:


uff, kamień z serca :P

_________________
Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz.


Prawdziwy facet kocha swoją kobietę w ubraniu, pożąda w bieliźnie, a ubóstwia w jego koszuli. ;)

Obrazek


Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL