Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 20 maja 2018, o 19:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4679 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 184, 185, 186, 187, 188
 Ciasta, placki, babki - różnorakie wypieki 
Autor Wiadomość
Szamanka od Umarlaków

Pochwały: 127
Ulubiona autorka/autor: Andrews/SEP/Sparks i wiele, wiele innych.
dziękuję :lovju:
Jeszcze przed wakacjami zamówię ;) Ale fajnie ;)

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews
duzzza22 napisał(a):
Janko, gratuluję. :cheer:

Ewo, a podasz jakiś dokładniejszy przepis na ten sernik?

Sernik królewski

Ciasto kruche:
30 dag mąki,3 żółtka,25 dag margaryny,10 dag cukru pudru,2 łyżeczki proszku do pieczenia,ew.łyżka śmietany

Zagnieść ciasto,podzielić na dwie części i rozwałkować na blachy.Jedną posmarować powidłem śliwkowym.piec na złoto,ostudzić

Ciasto serowe:
25 dag margaryny,8 jajek,1 kg sera białego dwukrotnie zmielonego,1 szkl. cukru pudru(ja dałam 3/4 szkl i wystarczyło),1 budyń śmietankowy,1 łyżeczka proszku do pieczenia,ew.2 łyżki kandyzowanej skórki pomarańczowej

Masło utrzeć z cukrem i żółtkami na gładko,dodawać ser.Dodać budyń wymieszany z proszkiem do pieczenia,dodać skórkę pomarańczową.Ubić pianę z białek,delikatnie wymieszać z utartą masa serową.Przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia,piec w temp.ok. 180 stopni ok.50 minut.Gdy całkiem wystygnie ,wyciągnąć z blachy.

Masa budyniowa:
1/2 l mleka,1/2 szkl. cukru,2 cukry waniliowe,3 żółtka,po 1 kopiastej łyżkce mąki pszennej i ziemniaczanej,25 dag masła

odlać 1/2 szkl mąki,resztę zagotować z cukrem i cukrem waniliowym..W pozostałym mleku rozprowadzić mąki i żółtka,wlać na gotujące się mleko i mieszać aż budyń będzie gęsty.Ostudzić,utrzeć na puch razem z masłem.

Skladanie:

ciasto kruche z powidłęm
1/2 masy budyniowej
ciasto serowe
reszta masy budyniowej
ciasto kruche.
Wierzch polac polewą czekoladową

Ciasto włożyć do lodówki na przynajmniej 12-16 godzin(w tym czasie zmiękną ciasta kruche)
Ja do ciasta serowego użyłam sera z biedronki(kupowane w wiadereczku kilogramowym,nie wymagające mielenia) i sprawdziło się bardzo dobrze.

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Lady Butterfly

Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata
Dzięki kochana :padam:

“Women are not short. They’re petite. They also are never middle-aged. They’re mature.”
― Kristen Ashley, Soaring

“It’s never too late to reach for happiness and no matter what life has done to you, it’s never too late to find it.” ― Kristen Ashley, The Will

“Never give up. Never quit dreaming. Because dreams had a way of being. You just had to keep hold.” ― Kristen Ashley, Walk Through Fire

Rozpisana cesarzowa

Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews
nie ma sprawy

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4679 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 184, 185, 186, 187, 188