Teraz jest 27 lipca 2024, o 07:00

Samantha Young

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 12 października 2021, o 11:46

Kawka napisał(a):Nigdy nic nie czytałam tej autorki. Co polecacie na pierwszy raz? Mogłabym przewertować cały temat autorski ale bohę się natknąć na spojlery więc nie tykam. :P

Kawko, albo od 1 tomu Hart's Broadwalk - To, co najważniejsze, albo od 2 tomu On Dublin Street - Wszystkie odcienie pożądania. Jedynka mi bardzo nie podeszła za pierwszym razem, więc jej nie polecam :D
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 13 października 2021, o 15:27

Dzięki Sol.
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 19 października 2021, o 18:38

Dobry początek to klimaty małomiasteczkowe, wspomniane wyżej przez Sol, Hart's Broadwalk.
Możesz też spróbować pojedyncze np. Ostrożnie z miłością. :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 19 października 2021, o 20:12

Oooo, że też zapomniałam o Ostrożnie z miłością!
Dobre to było ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 3879
Dołączył(a): 28 grudnia 2015, o 10:41
Lokalizacja: Tarnów
Ulubiona autorka/autor: Gabriel Garcia Marquez

Post przez Szczypta_Kasi » 21 października 2021, o 14:48

Ostrożnie z miłością to moja ulubiona Young. Co do Hart's Broadwalk to pierwsza część serii mnie akurat nie przypadła mocno do gustu za to kolejna już jest super. Teraz właśnie czytam o "To, czego o mnie nie wiesz" i trochę mnie męczą retrospekcje.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 października 2021, o 16:57

Jest świetna ;)

Akurat 1 tom Heart Broadwalk mocno mi siadł, tak jak drugi, co do trzeciego mam lekkie zastrzeżenia, bo strasznie długo tam startował ten romans. Tak kojarzę. Choć pewnie tuż po lekturze byłam zachwycona ;)
A trzeci rozgrzebałam. Historii tej pary jestem najmocniej ciekawa, więc liczę, że niebawem będę miała troszkę czasu, by ją skończyć ;)
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 27 października 2021, o 17:20

ja zaczęłam czytać ale jakoś odłożyłam już na samym początku jak zobaczyłam, że skoki w czasie :ermm: nie lubię wałkowania tego co było ale i tak w końcu przeczytam bo widać że warto

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2662
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 30 października 2021, o 23:52

2 i 4 część najelpsza z tej serii :twisted: biorę Vaughna z 2 i Emery z 4 :evillaugh:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 31 października 2021, o 12:49

A Emery to była ta zamknięta w sobie i cicha bohaterka? :mysli:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 31 października 2021, o 12:52

tak, dokładnie ta ;)

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 27968
Dołączył(a): 22 lutego 2012, o 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Ulubiona autorka/autor: Kristen Ashley/Mariana Zapata

Post przez Duzzz » 31 października 2021, o 21:22

Jeszcze mam przed sobą jej część. :P Tak długo się Young zbierała z napisaniem, że teraz ja się zbieram z czytaniem :lol:

“How do you always know where to find me?''
His voice achingly gentle, he says, "The same way a compass knows how to find true north.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“It’s not inexplicable. I like you the way Newton liked gravity.”
“I don’t know what you mean.”
“Once he found it, everything else in the universe made sense.”
― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

“Life is short. You don't get a do-over. Kiss who you need to kiss, love who you need to love, tell anyone who disrespects you to go f*ck themselves. Let your heart lead you where it wants to. Don't ever make a decision based on fear. In fact, if it scares you, that's the thing you should run fastest toward, because that's where real life is. In the scary parts. In the messy parts. In the parts that aren't so pretty. Dive in and take a swim in all the pain and beauty that life has to offer, so that at the end of it, you don't have any regrets.” ― J.T. Geissinger, Cruel Paradise

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 28 listopada 2021, o 23:49

Właśnie skończyłam S.Young Wiele hałasu o ciebie

Obrazek

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, nie nastawiałam się wcale przed czytaniem, chciałam coś lekkiego i nieskomplikowanego i coś takiego, mniej więcej otrzymałam, z dużą ilością optymizmu i ciepła. Jest trochę przesłodzona, ale zarazem tak pozytywna,że kupiła mnie całkowicie.
Książka pokazuje jak większość ludzi reaguje na zmiany, że warto czasem zmienić całkowicie otoczenie. Jak można się poczuć we właściwym miejscu jak się je znajdzie, że dobre słowo w odpowiedniej chwili, może odmienić czyjeś życie, że coś co dla nas jest oczywiste, dla innych niekoniecznie..
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 29 listopada 2021, o 12:25

pierwsze??? oj kochana, wiele przed Tobą, na początek zapisz sobie gdzieś na boku jej serię On Dublin Street :lovju: a następna Hart's Boardwalk :lovju:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 listopada 2021, o 18:16

Ok, naprawdę spodobał mi się styl autorki, wiem że Hałas jest inny, ale i tak mam ogromną chęć poczytać co innego autorki.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2662
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 29 listopada 2021, o 20:50

Tak jak Keti pisze wcześniej - te 2 serie Young są świetne i ja również je polecam :-D
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 29638
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:17
Lokalizacja: Pozostanę tam, gdzie jestem.
Ulubiona autorka/autor: Margit Sandemo

Post przez LiaMort » 29 listopada 2021, o 22:47

Zgodzę się z dziewczynami, siostra. To dobre serie, więc czytaj. :D
RM 

"But at the same time we still know the shit happens everytime, so I think c'est la vie, that's life. "

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 29 listopada 2021, o 23:38

Niech ktoś wydłuży dobę, bitte :shades: :red:
Zapisałam na pierwszej półce do przeczytania.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

To, co najcenniejsze (t. 4 Hart’s Boardwalk)

Post przez Karina32 » 30 listopada 2021, o 09:13

Obrazek

Po pierwsze, muszę przyznać, że ogromnie czekałam na tę książkę i historię Jacka i Emery. Ich relacja w poprzednich częściach była bardzo interesująco nakreślona, stąd miałam duże oczekiwania. I chyba niestety zbyt duże :bezradny:

Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu mamy lepszy obraz ich historii. Do tego na początku cofamy się dość daleko w przeszłość, bo wszystko trwa prawie 9 lat.
Myślę, że autorka ma swój niepowtarzalny sposób tworzenia swoich opowieści, ale tutaj czegoś zabrakło. Może to wszystko trwało za długo i było zbyt nieprawdopodobne? Bo kto czekałby 9 lat na związek? A może po prostu denerwowali mnie bohaterowie sami w sobie? Zbyt dużo było rozpamiętywania przeszłości i użalania się nad sobą, czego nie trawię :czeka:

Fajnie, że pojawiają się bohaterowie poprzednich części, bo dzięki temu książka nie była kompletną stratą czasu.

Ode mnie tylko 5/10 :bezradny:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 listopada 2021, o 11:47

oooo a czytałam takie zachwyty, że najlepsza część, ciekawe jak u mnie będzie, zaczęłam ale odłożyłam jak zobaczyłam że to skakanie i rozpamiętywanie przeszłości, strasznie tego nie lubię, aczkolwiek przeczytam bo autorka :lovju:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 30 listopada 2021, o 12:08

Tylko na początku jest ten powrót do przeszłości. I tak chronologicznie od najstarszych lat idzie. Później już tego nie ma i jest tylko teraźniejszość.
Dla mnie była najsłabsza z tej serii. No i cóż, Vaughan nadal pozostaje numerem 1 :bigeyes:
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 30 listopada 2021, o 12:14

ooo dobrze, że napisałaś bo tak to by chwilkę leżała :sorry:

dla mnie też 2 najlepsza :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 2662
Dołączył(a): 4 sierpnia 2012, o 17:06
Lokalizacja: BB
Ulubiona autorka/autor: Nora Roberts

Post przez aniazlipca » 4 grudnia 2021, o 23:58

Karina32 napisał(a):Tylko na początku jest ten powrót do przeszłości. I tak chronologicznie od najstarszych lat idzie. Później już tego nie ma i jest tylko teraźniejszość.
Dla mnie była najsłabsza z tej serii. No i cóż, Vaughan nadal pozostaje numerem 1 :bigeyes:

U mnie też! Ale Emory bardzo mi się podobała, chociaż przeważnie nie przepadam za takimi spokojnymi bohaterkami :wink:
“Mercy laughed. “You have to excuse them—boys suffer from an incurable disability.”
“What?”
“Testosterone.”

Nalini Singh, Branded by Fire

Avatar użytkownika
 
Posty: 15546
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:05
Ulubiona autorka/autor: Susan Elizabeth Phillips

Post przez Papaveryna » 8 grudnia 2021, o 19:56

Karina32 napisał(a):Obrazek

Po pierwsze, muszę przyznać, że ogromnie czekałam na tę książkę i historię Jacka i Emery. Ich relacja w poprzednich częściach była bardzo interesująco nakreślona, stąd miałam duże oczekiwania. I chyba niestety zbyt duże :bezradny:

Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu mamy lepszy obraz ich historii. Do tego na początku cofamy się dość daleko w przeszłość, bo wszystko trwa prawie 9 lat.
Myślę, że autorka ma swój niepowtarzalny sposób tworzenia swoich opowieści, ale tutaj czegoś zabrakło. Może to wszystko trwało za długo i było zbyt nieprawdopodobne? Bo kto czekałby 9 lat na związek? A może po prostu denerwowali mnie bohaterowie sami w sobie? Zbyt dużo było rozpamiętywania przeszłości i użalania się nad sobą, czego nie trawię :czeka:

Fajnie, że pojawiają się bohaterowie poprzednich części, bo dzięki temu książka nie była kompletną stratą czasu.

Ode mnie tylko 5/10 :bezradny:

O matko, ale się z Tobą zgadzam!

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 11 lipca 2023, o 18:10

Czy ta Pani ma równe książki, czy raczej któreś omijać?
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 11 lipca 2023, o 18:39

Z tego, co widzę na swoim LC, to raczej większość książek jest całkiem niezła (oprócz tej, której recenzja się wyświetla trochę wyżej). Ja lubię klimat jej historii :-D
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Y

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość