Teraz jest 21 lutego 2024, o 06:03

Mężowie z Hollywood - Jackie Collins (Kasiag)

Alfabetyczny spis recenzji KSIĄŻEK POZAROMANSOWYCH
Avatar użytkownika
 
Posty: 5667
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:16
Lokalizacja: Boulevard of Broken Dreams...
Ulubiona autorka/autor: nie sposób wymienić wszystkich ;)

Mężowie z Hollywood - Jackie Collins (Kasiag)

Post przez Kasiag » 4 lipca 2018, o 16:35

Hollywood lat 80-tych.
Miejsce, w którym akceptowane jest tylko to co piękne i nieskazitelne. Bogactwo i sława. To 'towary' najbardziej pożądane. Będąc sławnym i bogatym mozesz mieć wszystko, jesteś Kimś. Nawet jeśli tylko pozornie... Bo chociaż z zewnątrz widać tylko blask, wewnątrz kryje się wiele mrocznych cieni.
Uroda poprawiana jest poprzez makijaż czy operacje plastyczne. Natomiast wnętrzne to najczęściej efekt kreacji wizerunkowej. Nic nie jest tak piękne, jakim się wydaje na pierwszy rzut oka.
Jedyny towar deficytowy, to szczęście. I okazuje się, że nie można go kupić za pieniądze. Nawet w Hollywood.

Bohaterów "Mężów z Hollywood" poznajemy stopniowo. Jest ich kilku, jak to zazwyczaj bywa u Jackie Collins, a ich losy splatają się ze sobą.
Mannon, Jack i Howard, to trójka dość bliskich, niegdyś przyjaciół. Obecnie niewiele ich już łączy, choć jeszcze starają się utrzymywać pozory tamtej relacji.
Mannon Cable, to wzięty aktor, u szczytu sławy. Wciąż obsesyjnie zakochany w swojej byłej żonie Whitney. Aby udowodnić sobie i innym, że jest mu obojętna, znów staje na ślubnym kobiercu, z młodziutką i zapatrzoną w niego Melanie-Shanną.
Jack Python, również jest bardzo sławny, co zawdzięcza swojemu autorskiemu programowi "Twarzą w twarz z Pythonem", w którym wnikliwie i z wrodzonym sobie wdziękiem przepytuje sławnych tego świata. Prywatnie Jack jest związany z Clarissą Browning, bardzo utalentowaną aktorką.
Howard Solomon, świeżo mianowany dyrektor wytwórni "Orfeusz". Wraz z nową pozycją, zyskuje upragniony prestiż, ale co okazuje się dość szybko, również sporo dodatkowych problemów. Żeby wszystkiemu sprostać coraz bardziej uzależnia się od kokainy. Jego żona Poppy, to typowa żona Hollywoodu. Bez męża nie istnieje, natomiast jego sukces, stanowisko traktuje jako trampolinę do wybicia się i zaistnienia w kręgach sław i znakomitości.
Kolejną bohaterką jest Silver Anderson. Od lat przeżywająca wielkie wzloty i upadki. Aktualnie znów u szczytu sławy, za sprawą niezwykle popularnej opery mydlanej "Palm Springs", w której gra główną rolę.
Silver jest niemalże legendą, kiedy więc postanawia wyjść za mąż za dopiero co poznanego Wesa Moneya, młodszego, i dodatkowo nie posiadającego grosza przy duszy, nie wpływa to w żaden sposób na jej wizerunek. Mało kto wie, że Silver jest siostrą Jacka, a jeszcze mniej osób jest wtajemniczonych w to, że jest matką kilkunastoletniej Heaven. Z którą zresztą praktycznie nie utrzymuje kontaktu.
Jest jeszcze Jade Johnson, modelka. Nie w głowie jej kariera aktorska, nie szuka rozgłosu, ceni swoją prywatność i niezależność. Do Los Angeles przyjeżdża tuż po zakończeniu wieloletniego romansu z żonatym mężczyzną. Zmęczona kłamstwami Marka, zrywa z nim ostatecznie i korzystając z okazji, w ramach kontraktu promocyjnego, przeprowadza się do L.A.

Wśród nich jest ktoś, kto skrywa bardzo mroczny, niebezpieczny sekret. Ktoś, kto jest zdolny do wszystkiego. Ktoś, kto ukrywa swoje prawdziwe oblicze tak głęboko, że nie jest możliwym je dostrzec.

Jackie Collins po raz kolejny wciągnęła mnie w wykreowany przez siebie świat. Tym bardziej, że jak sama to niejednokrotnie powtarzała inspiracją były dla niej zawsze prawdziwe osobistości świata show-biznesu. Umiejętne połączenie ciekawej fabuły i masy barwnych postaci, sprawia, że zawsze czytam jej książki z prawdziwą przyjemnością.

Tak było i tym razem tja
Całe życie jest jak oglądanie migawki, pomyślał. Tylko zawsze wygląda tak, jakby człowiek przyszedł o dziesięć minut spóźniony i nikt nie chce mu opowiedzieć, o co chodzi, więc musi sam się wszystkiego domyślać. I nigdy, ale to nigdy nie zdarza się okazja, żeby zostać na drugi pokaz.
Ruchome obrazki Terry Pratchett

Powrót do Recenzje książek pozaromansowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość