Teraz jest 27 lipca 2024, o 07:11

Propozycje: Wyzwanie czytelnicze 2024

Zbieramy tytuły książek, w których... Zabawa forumowa

WYZWANIE CZYTELNICZE 2024! | Dyskusja 2024
Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 20 listopada 2023, o 11:46

Zakazanej miłości, te książki z dużą różnicą wieku chyba by sie w to wpisywały
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 20 listopada 2023, o 18:35

a co myślicie o wątku z małżeństwem per procura lub z małżeństwem aranżowanym?Albo gdy bohater /bohaterka jest kimś znanym,celebrytą,artystą itp?
A szósty punkt można by zmodyfikować,że tytuł zaczyna się od pierwszej litery naszego imienia lub nazwiska?
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 listopada 2023, o 00:20

Ciekawy pomysł, warto to dodać.

Dorotka napisał(a):- poznali się w kawiarni albo w jakimś innym miejscu...
tu należałoby uściślić w jakim miejscu ....czyli na przykład w miejscu gastronomicznym, bo "jakieś miejsce" to może być dworzec albo ulica.

Tak, należałoby. To tylko myśl, możemy wybrać inne miejsce, może ktoś wpadnie na pomysł, co to ma być...
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 21 listopada 2023, o 12:29

ewa.p napisał(a):a co myślicie o wątku z małżeństwem per procura lub z małżeństwem aranżowanym?Albo gdy bohater /bohaterka jest kimś znanym,celebrytą,artystą itp?
A szósty punkt można by zmodyfikować,że tytuł zaczyna się od pierwszej litery naszego imienia lub nazwiska?


Pomysł mi się podoba i już
Księżycowa Kawa napisał(a):Ciekawy pomysł, warto to dodać.

Dorotka napisał(a):- poznali się w kawiarni albo w jakimś innym miejscu...
tu należałoby uściślić w jakim miejscu ....czyli na przykład w miejscu gastronomicznym, bo "jakieś miejsce" to może być dworzec albo ulica.

Tak, należałoby. To tylko myśl, możemy wybrać inne miejsce, może ktoś wpadnie na pomysł, co to ma być...
poprawiłam.
Może np w podróży
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 21 listopada 2023, o 23:27

To niezły pomysł, nawet jeden tytuł kojarzę.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 25 listopada 2023, o 13:08

Nocny Anioł napisał(a):Co robimy, zwiększamy ilość?.
Ja chciałam dodać książka z motywem rycerza w lśniącej zbroi, książka z motywem wdowy/wdowca.

Agusia napisał(a):Książka z motywem sportowym
Powtórka
Książka z motywem wody (jeziora, morza, oceanu itp.)

podobają mi się wasze pomysły :D

Księżycowa Kawa napisał(a):- kolejna wersja znanej baśni albo na motywach znanej historii;

ja bym wolała to pominąć, to jest dla mnie mordęga, co roku - ewentualnie nie zaliczę lub fartem :P

Dorotka napisał(a):Zastanówmy się czego w Wyzwaniach jeszcze nie było? Pierwsze, co mi przychodzi na myśl to.... więzienie. I duża różnica wieku między partnerami. :P A co wam przychodzi na myśl?

tak, stawiałabym na nowsze, z więzieniem brzmi intrygująco, Samantha Young ma taką :D

ewa.p napisał(a):a co myślicie o wątku z małżeństwem per procura lub z małżeństwem aranżowanym?Albo gdy bohater /bohaterka jest kimś znanym,celebrytą,artystą itp?
A szósty punkt można by zmodyfikować,że tytuł zaczyna się od pierwszej litery naszego imienia lub nazwiska?

też super :D
rozumiem, że na E będzie ciężko? :hihi:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 25 listopada 2023, o 22:28

Wydaje mi się, że w Wyzwaniach właśnie o to chodzi, żeby to były nietypowe kategorie czyli takie, które skłonią nas do sięgania po coś nietuzinkowego, innego niż zazwyczaj, po co wcześniej nie przyszłoby nam do głowy sięgnąć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 26 listopada 2023, o 11:15

tak ale chodzi mi o to, że te retellingi są co roku, coraz ciężej coś wybrać, sama w tym roku zgapiłam chyba od Ciebie ale nawet jeszcze nie tknęłam ale najwyżej tak jak napisałam wyżej, nie zaliczę albo fartownie :smile:

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 26 listopada 2023, o 17:25

Ja mam problem z kryminałami, bo ich nie lubię. Zresztą nie tylko z nimi, bo jest też kilka innych kategorii, które mi nie pasują. Ale próbuję. Najwyżej czegoś nie zaliczę i już, szczególnie, że czasu jest coraz mniej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 26 listopada 2023, o 19:17

kejti napisał(a):
Nocny Anioł napisał(a):Co robimy, zwiększamy ilość?.
Ja chciałam dodać książka z motywem rycerza w lśniącej zbroi, książka z motywem wdowy/wdowca.

Agusia napisał(a):Książka z motywem sportowym
Powtórka
Książka z motywem wody (jeziora, morza, oceanu itp.)

podobają mi się wasze pomysły :D

Księżycowa Kawa napisał(a):- kolejna wersja znanej baśni albo na motywach znanej historii;

ja bym wolała to pominąć, to jest dla mnie mordęga, co roku - ewentualnie nie zaliczę lub fartem :P

Dorotka napisał(a):Zastanówmy się czego w Wyzwaniach jeszcze nie było? Pierwsze, co mi przychodzi na myśl to.... więzienie. I duża różnica wieku między partnerami. :P A co wam przychodzi na myśl?

tak, stawiałabym na nowsze, z więzieniem brzmi intrygująco, Samantha Young ma taką :D

ewa.p napisał(a):a co myślicie o wątku z małżeństwem per procura lub z małżeństwem aranżowanym?Albo gdy bohater /bohaterka jest kimś znanym,celebrytą,artystą itp?
A szósty punkt można by zmodyfikować,że tytuł zaczyna się od pierwszej litery naszego imienia lub nazwiska?

też super :D
rozumiem, że na E będzie ciężko? :hihi:


istnieje taka możliwość że nie znajdę tytułu na literę e,już prędzej byłoby na litery a lub i czy o...Tytuły zaczynające sie na samogłoskę zdarzają się rzadziej.
co do wyzwań,może bohaterka mogłaby mieć na imię tak jak my,ewentualnie odmiana naszego imienia.I proponowałabym jeszcze książkę z nazwą miesiąca lub pory roku w tytule
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 4739
Dołączył(a): 29 sierpnia 2017, o 08:25
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Anne Golon, Sylvain Reynard

Post przez Karina32 » 27 listopada 2023, o 08:27

Też myślałam o tym, żeby bohaterka miała na imię tak jak my, ale mogę mieć problem ze znalezieniem takowej :hihi:
Myślałam jeszcze nad czym takim, że bohater/bohaterka wykonują taki sam zawód jak my :)
"Każda książka pozwala nam na nowe marzenia." - Emma Chase

https://www.instagram.com/ksiazkowe_romanse/

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 27 listopada 2023, o 09:52

A co myślicie o tym by każda mogła do swojej listy dopisać pozycje które nie udało się zrealizować w roku wcześniejszym, a bardzo by chciała
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 28 listopada 2023, o 17:12

Oooo, ciekawy pomysł, Aniołku. Ja jestem "za".
Jak dla mnie, to wyzwań mogłoby być 50 albo i więcej, ale dodałabym do tego zastrzeżenie, że do zaliczenia jest 20 lub30 pozycji, a reszta jest dobrowolna. To by nam dało większe pole manewru przy wyborze książek, które chcemy przeczytać. Ale wśród nich powinny znaleźć się co najmniej 3 lub 4 takie, których nie zaliczyłybyśmy do ulubionych kategorii. Bo w końcu to jest wyzwanie, a nie lista naszych "naj".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 28 listopada 2023, o 18:45

mam jeszcze jeden pomysł,żeby akcja książki rozgrywała się w miejscu ,Który znamy,niekoniecznie mieszkamy,ale to też mogłoby wchodzić w grę.Przykładowo lubisz jeździc w góry czy nad morze i fabuła książki jest tam osadzona.Oczywiście nie musi to byc jedynie Polska...
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 28 listopada 2023, o 23:39

Brzmi interesująco hmmm
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 40053
Dołączył(a): 17 października 2011, o 13:59
Lokalizacja: Tam gdzie Niebo z Piekłem się łaczy
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez Nocny Anioł » 29 listopada 2023, o 09:54

Pomysł dobry, tylko jak to opisać.
Książka której akcja rozgrywa się w miejscu które znamy, lubimy, odwiedziliśmy osobiście.
Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 2 grudnia 2023, o 12:31

super dziewczyny, wszystko mi odpowiada :D

Dorotka, mnie ten retelling nie pasuje bo ja nie znam baśni jakoś szczególnie, może parę podstawowych więc aby zaliczyć musiałabym przeczytać dodatkowo jakąś baśń, a z kryminałami już jest łatwiej :P aczkolwiek jak już tyle pozycji jest to wiem, że wszystkiego nie zaliczę więc wszystko mi jedno XD

ode mnie o ile jeszcze nie było, może:

1. Książka z okładką na której jest kot/pies.
2. Książka, której głównym bohaterem jest miłośnik kotów/psów.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 9 grudnia 2023, o 12:20

Przesłuchałam na zaś Dzikie łabędzie (przyznam, że ciekawe) bo pomyślałam że spróbuje w ramach wyzwania jeśli chodzi o retelling Sześć szkarłatnych żurawi Lim Elizabeth

Jak tam, macie jeszcze jakieś pomysły co do wyzwania? zgadzacie się na te dwa co podałam powyżej?

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 9 grudnia 2023, o 22:27

Ja się zgadzam, bo dla mnie im więcej kategorii tym lepiej, bo łatwiej mi będzie wybierać, co chce zaliczyć. I oczywiście będę się starała zaliczyć ich jak najwięcej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 10 grudnia 2023, o 11:53

ok dzięki za odzew :)
Nocny Anioł napisał(a):A co myślicie o tym by każda mogła do swojej listy dopisać pozycje które nie udało się zrealizować w roku wcześniejszym, a bardzo by chciała

rozumiem że jeden podpunkt będzie pusty?|

Edit: Książka z „jeśli” w tytule.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 20933
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Rzeszów/Drammen
Ulubiona autorka/autor: Proctor, Spencer, Spindler i wiele innych

Post przez Kawka » 12 grudnia 2023, o 13:31

Motyw więzienia bardzo mi się podoba. Tego jeszcze nie było w wyzwaniach. To znaczy, oczywiście musiałby to być już główny bohater jako były więzień, bo raczej trudno o taką książkę, gdzie akcja rozgrywa się w więzieniu (pomijając klasykę jak: "Hrabia Monte Christo", to nic mi do głowy nie wpadło).
http://www.radiocentrum.pl

"...Gary (...) niedawno zerwał ze swoją dziewczyną z powodu niezgodności charakterów (charakter nie pozwolił jej zgodzić się na to, by Gary sypiał z jej najlepszą przyjaciółką)". Neil Gaiman "Nigdziebądź".

Avatar użytkownika
 
Posty: 9971
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 12 grudnia 2023, o 23:16

Samantha Young i Vi Keeland ma książki z tym motywem :)

Podpunkty biore z Goodreads, co jakiś czas coś fajnego wpadnie w oko.

Książka której bohaterowie komunikują się ze sobą za pośrednictwem internetu.

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 12 grudnia 2023, o 23:24

Masz na myśli, że poznają się pisząc do siebie, ale nie wiedząc jak wyglądają? Przez internet Whats app i inne tym podobne?
Fajny pomysł Kejti.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 13 grudnia 2023, o 00:07

Kawka napisał(a):Motyw więzienia bardzo mi się podoba. Tego jeszcze nie było w wyzwaniach. To znaczy, oczywiście musiałby to być już główny bohater jako były więzień, bo raczej trudno o taką książkę, gdzie akcja rozgrywa się w więzieniu (pomijając klasykę jak: "Hrabia Monte Christo", to nic mi do głowy nie wpadło).

To może też być areszt, nawet krótkotrwały i nie musi przecież dotyczyć głównego bohatera/ głównej bohaterki, ale postaci drugoplanowych, ale istotnych dla danej powieści. Dobrym przykładem jest "Szkatułka" Julie Garwood. I w ogóle w powieściach historycznych ten wątek dość często się przewija.
I wiecie co? Może pokusiłybyśmy się na coś w rodzaju: "postać, w którą chciałabym się wcielić" albo "historia, którą chciałabym przeżyć", bo chyba każda z nas ma czytała taką powieść, przy której pomyślała: Och, jak bardzo chciałabym wcielić się w tę postać i przeżyć to, co ona".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 7676
Dołączył(a): 14 października 2012, o 20:16
Lokalizacja: Sopot
Ulubiona autorka/autor: w zależności od nastroju

Post przez gosiurka » 13 grudnia 2023, o 01:06

Ten punkt byłby dla mnie wyzwaniem, ale ciekawym.
Pewnego razu doszłam do wniosku, że czas sobie znaleźć faceta... , ale kupiłam martini i mi przeszło(ZabawneKartki)
Przejdź na mroczną stronę..... mamy czekoladę.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyzwania czytelnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość