Teraz jest 27 lipca 2024, o 11:39

Książka na wakacje

Literatura romansowa wedle pory roku, nastroju i specjalnych okazji
Letnie lektury i książki na wakacje!
Avatar użytkownika
 
Posty: 6862
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:21

Post przez Alias » 8 czerwca 2016, o 21:51

Nie, żadna z tych.
Czytałam jej ostatnie dzieło (i było to moje pierwsze spotkanie z autorką):
https://www.goodreads.com/book/show/17207193-claiming-her

oprócz wcześniej wymienionego wojownika, mam ochotę jeszcze poznać to:
http://www.goodreads.com/book/show/9029278-defiant?from_search=true&search_version=service
“I always knew I would fall in love with you, but you were never supposed to love me back"

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 czerwca 2016, o 15:13

Na lato mam dalej ten sam plan czytelniczy, który miałam na wiosnę: czytam jek leci książki papierowe po polsku, żeby móc się pozbyć przeczytanych nieperełek. Ponieważ poukładane są wydawnictwami, a ja biorę pierwsze lepsze z brzegu, to najczęściej trafiam w książki z wydawnictw Sonia Draga, Zysk i ska oraz Świat Książki. A że to głównie powieści obyczajowe, to dla urozmaicenia przekładam je np. kryminałami Ambera i romansami po niemiecku.

Problem będę miała dopiero wyjeżdżając na czterotygodniowe wakacje, bo papierowych nie zamierzam zabierać, a w niemieckich eBookach nie mam tego, co chciałabym czytać.
Chciałabym jak najszybciej poznać twórczość pań: Hailey North, Jane Graves, Laura Levine, Dee Davis, Jane Heller, Kerry Greenwood, Cindy Gerard, Carol Clewlow, Jane Moore, Gemma Townley, Lauren Henderson, Jane Gordon, Debby Holt, Kate Lawson, Sarah Strohmeyer, Isabel Wolf, Michelle Martin, Rachel Lee i ok 50 innych.
Tylko że właśnie nie mam ani jednego eBooka napisanego przez którąś z tych pań.
Wygląda więc na to, że mój plan wakacyjny będzie pod hasłem "jak się nie ma, co się lubi, to się czyta, co w ręce wpadnie".
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3221
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 12 czerwca 2016, o 16:31

Bardzo mnie, Janko, zafrapowało, że nie znam (nawet ze słyszenia) żadnej z autorek, które wymieniłaś. Jestem ciekawa, raportuj, pliz, co z tego warto przeczytać :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 12 czerwca 2016, o 16:33

w wakacje na sto procent przeczytam Harry'ego Pottera,jak co roku zresztą.Poza tym niczego nie planuję,bedę czytać co mi w ręce wpadnie,mam parę fajnych tytułów z bibliotek.Poza tym chciałabym przepatrzeć swoje półki,żeby pozbyć się książek,do których nie zamierzam juz wracać z jakichś powodów
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 czerwca 2016, o 16:56

O właśnie Ewo, zmniejszanie zbiorów i robienie miejsca na ważniejsze pozycje to także mój cel.
Viperina napisał(a):Bardzo mnie, Janko, zafrapowało, że nie znam (nawet ze słyszenia) żadnej z autorek, które wymieniłaś. Jestem ciekawa, raportuj, pliz, co z tego warto przeczytać :)

Viperino, jeśli nie zdobedę eBooków (a wszystko wskazuje na to, że się nie uda, bo nie ma ich wcale w księgarniach internetowych, w kórych sprawdzałam), to niestety bardzo długo potrwa, zanim się dowiem, jak piszą.
Część z tych pań była wydawana po polsku i możliwe, że słyszałaś o nich, tylko teraz nie kojarzysz. Np. Isabel Wolf, Michelle Martin i Rachel Lee - jest bardzo dużo książek po polsku ich autorstwa. Natomiast z twórczości Jane Graves, Jane Heller, Carol Clewlow, Jane Moore i Lauren Henderson wydano po polsku maksymalnie po trzy książki.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 3221
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 12 czerwca 2016, o 17:00

Ja czytam też (a w zasadzie przede wszystkim) po włosku i po francusku i to tam będę szukać, jeśli coś polecisz :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 33018
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 15:02
Ulubiona autorka/autor: Janet Evanovich

Post przez Janka » 12 czerwca 2016, o 17:05

Będę pamiętać o tym.
Już teraz mogę polecić romans z kryminałem Michelle Martin "Miłość i fortuna", czyli "Stolen Hearts", bo był atrakcyjny. Oraz bardzo odradzić romans z sensacją Rachel Lee "Przebudzenie", czyli "When I Wake", bo się przy tym bardzo umiera z nudów.
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 13098
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14

Post przez Dorotka » 12 czerwca 2016, o 19:24

ewa.p napisał(a): chciałabym przepatrzeć swoje półki,żeby pozbyć się książek,do których nie zamierzam juz wracać z jakichś powodów

O, widzę, że już do tego dojrzałaś, Ewo. Ja od jakiegoś czasu nie zatrzymuję książek, jakie przeczytałam, bo zwyczajnie nie mam na to miejsca i zostawiam sobie tylko te, do których z pewnością będę wracała. I naprawdę rzadko zdarza mi się cokolwiek zostawiać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 30731
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kłyż
Ulubiona autorka/autor: Joanna Chmielewska/Ilona Andrews

Post przez ewa.p » 12 czerwca 2016, o 22:59

juz od dawna dojrzałam tyle,że czasu mi wybitnie brakuje na takie przeglądanie...Ale musze w końcu wyzbyc sie troche hq,nawet tych historycznych,bo naprawdę nie mam gdzie książek trzymać...A hq to mam sporo,tyle,że nikt ich brac nie chce nawet za darmo(a chetnie bym sie pozbyła głównie medicali i zielonych,zresztą,chciałabym pod tym względem solidnie przetrzebic półki).mam tez trochę historyków ,które mi sie powtarzają i trochę fantastyki,do której nie zamierzam wracać...Troche tego jest
________________***________________

Gotowałam się w środku i musiałam sięgnąć po wszystkie rezerwy opanowania,by utrzymać nerwy na wodzy.Uda mi się.Po prostu muszę być obojętna.Zen.Żadnego walenia po twarzy.Walenie po twarzy nie jest zen.

 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 czerwca 2016, o 16:09
Ulubiona autorka/autor: J.Lynn

Post przez laruka » 20 lipca 2016, o 13:42

Ja ostatnio odkrywam polskie autorki. Moje najnowsze odkrycie to Agnieszka Lingas-Łoniewska. Najpierw czytałam jej serię "Zakręty losu", a w tym tygodniu skończyłam czytać "Piętno Midasa". Czytał ktoś? Książka jest genialna - połączenie kryminału z romansem.

Akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Głównym bohaterem jest Jakub Rojalski - przystojny i tajemniczy pasjonat fotografii. Podczas wesela poznaje inspektor Karolinę Lindę, która jest w trakcie trudnego śledztwa, które stoi w miejscu, a pojawiają się kolejne ofiary płatnego zabójcy - Midasa. To co miało być jednorazową przygodą dla dwójki bohaterów, wkrótce przemienia się w romans, wbrew ich woli. Dodatkowo na drodze Jakuba pojawia się Anna - żona gangstera, która szuka zemsty.

Książka jest niebywale intrygująca. Nie mogłam się oderwać. Autorka bawi się trochę naszymi emocjami. Co ciekawe to książka ma dwa zakończenia. Co myślicie o takim zabiegu? Mi na początku to się nie spodobało, ale w ostateczności uważam to za bardzo fajny zabieg. Można wybrać jak ta historia się kończy.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1417
Dołączył(a): 3 marca 2016, o 15:11
Ulubiona autorka/autor: Vii Keeland, Adam Silvera

Post przez cedar » 20 lipca 2016, o 13:52

Różne zakończenia się czasem trafiają. Albo np. człowiek już wie, jak się kończy historia, a tu nagle jak diabeł z pudełka wyskakuje epilog i robi czytelnikowi ziazi (McEwan mi tak kiedyś zrobił :nonono: ). Zależy kto i jak pisze. Po Lingas-Łoniewską na pewno nie sięgnę, bo moim zdaniem kompletnie nie umie pisać. Ale co kto lubi. ;)
Caviar and cigarettes
Well versed in etiquette
Extraordinarily nice
She's a Killer Queen

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 20 lipca 2016, o 13:55

Ja z tą autorką mam różnie.
Jedne książki mi się podobały ,a drugie nie bardzo.Najnowszą mam na liście do przeczytania i rozglądam się po bibliotekach.
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 45389
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Lokalizacja: Czytam, więc jestem.
Ulubiona autorka/autor: N.R./JD.Robb/Krentz/Quick/Castle/L.Kleypas/Ch.Dodd

Post przez Lilia ❀ » 20 lipca 2016, o 14:25

Ta autorka ma swój temat autorski viewtopic.php?f=132&t=1692 więc tam możesz porozmawiać o jej książkach :)
“Man. God. Roarke. An interesting and flattering lineup.”
“Safe men are for marrying. Dangerous men are for pleasure.”

Avatar użytkownika
 
Posty: 2255
Dołączył(a): 17 listopada 2015, o 13:02
Lokalizacja: mazowieckie
Ulubiona autorka/autor: Montgomery, Palmer, Roberts

Post przez montgomerry » 25 lipca 2016, o 15:26

Ale fajny wątek, ja urlopowo dziś zaczynam moje dwa tygodnie, ale mam co czytać :) fajnie jednak przejrzeć taki wątek, bo wielu nie czytałam (w ogóle nie piszę tu o angielskich wersjach)

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 25 lipca 2016, o 17:37

Zwykle bywa więcej tego, co się nie czytało, niż się czytało…
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 3221
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 21 lipca 2017, o 09:43

Książka na wakacje - edycja 2017

Moje plany (wersja wstępna):

Obrazek

Indy Savage, cop's daughter, rock chick and used bookstore owner, has been in love with Lee Nightingale, once bad boy, now the man behind Nightingale Investigations, since she was five years old. No matter what ingenious schemes Indy used to capture his attention, Lee never showed an interest and Indy finally gave up. Now Indy's employee, Rosie, has lost a bag of diamonds and bad guys are shooting at him. When Indy gets involved, Lee is forced to help. Complicating matters, Lee has decided he's interested, Indy's decided she's not. But she can't seem to keep Lee out of her life when she's repeatedly stun gunned, kidnapped and there are car bombs exploding (not to mention she's finding dead bodies).

Indy's best bet is to solve the mystery of the diamonds before Lee. Lee's challenge is to keep Indy alive and, at the same time, win back her heart.


A jeśli mi podejdzie, to i dalszy ciąg serii :)

Postanowiłam także dać drugą szansę:

Obrazek
Skoro Wam się podobało, to jednak coś w tym musi być i szkoda mi tego czegoś tracić :)

Obrazek

A single mother turns up dead at the bottom of the river that runs through town. Earlier in the summer, a vulnerable teenage girl met the same fate. They are not the first women lost to these dark waters, but their deaths disturb the river and its history, dredging up secrets long submerged.

Left behind is a lonely fifteen-year-old girl. Parentless and friendless, she now finds herself in the care of her mother's sister, a fearful stranger who has been dragged back to the place she deliberately ran from—a place to which she vowed she'd never return.

With the same propulsive writing and acute understanding of human instincts that captivated millions of readers around the world in her explosive debut thriller, The Girl on the Train, Paula Hawkins delivers an urgent, twisting, deeply satisfying read that hinges on the deceptiveness of emotion and memory, as well as the devastating ways that the past can reach a long arm into the present.

Beware a calm surface—you never know what lies beneath.


Bo Dziewczyna z pociągu mi się podobała.

Pewnie będę miała ochotę na jakiś historyk, bo lubię historyki, ale nie wiem, co to będzie, bo ostatnio nie wyszło nic dla mnie ciekawego, więc pewnie uzupełnię jakieś braki z dawniej wydanych pozycji, może będzie to Lorraine Heath, może Candice Proctor, może Hannah Howell, może Grace Burrowes

Może też dam szansę:

Obrazek


It all started with a pinky swear… Linden McGregor is tall, rugged, and gunslinger handsome; a helicopter pilot with a Scottish brogue and charm to spare. He’s also one of Stephanie Robson’s best friends and has fit into that box for as long as she’s known him.

But some relationships can’t be boxed, can’t be classified, can’t be tamed.

Back in their mid-twenties and tired of the competitive hit-or-miss dating scene of San Francisco, Steph and Linden made a pact to marry each other if neither one of them are in a serious relationship by the time they hit thirty.

It sounds like fun and games but as the years to thirty tick past and lovers come and go out of their lives, the pact becomes larger than life.
Sex is inevitable. Friendships are tested. Hearts are on the line.

The pact is about to change everything.


I dalszym książkom z serii Dream.

Obrazek

A bad boy wrapped in a sexy, muscled, grown-up package might be worth a little risk…

Molly Webster has always followed the rules. After an ugly scandal tore apart her childhood and made her the focus of the media’s harsh spotlight, she vowed to live an ordinary life. No fame. No impropriety. No pain. Then she meets Zachary Fox, a tattooed bad boy rocker with a voice like whiskey and sin, and a touch that could become an addiction.

A one-night stand with the hottest rock star on the planet, that’s all it was meant to be…

Fox promises scorching heat and dangerous pleasure, coaxing Molly to extend their one-night stand into a one-month fling. After that, he’ll be gone forever, his life never again intersecting with her own. Sex and sin and sensual indulgence, all with an expiration date. No ties, no regrets. Too late, Molly realizes it isn’t only her body that’s become addicted to Fox, but her heart…


Chociaż bardziej nastawiam się na drugi tom tej serii, więc może pierwszy od razu przeskoczę :) Powinnam też pociągnąć do końca Guild Hunter...

Jest też możliwość, że dam szansę:

Obrazek

He would sell his warrior soul to possess her...

An alluring laird...

He was known throughout the kingdom as Hawk, legendary predator of the battlefield and the boudoir. No woman could refuse his touch, but no woman ever stirred his heart—until a vengeful fairy tumbled Adrienne de Simone out of modern-day Seattle and into medieval Scotland. Captive in a century not her own, entirely too bold, too outspoken, she was an irresistible challenge to the sixteenth-century rogue. Coerced into a marriage with Hawk, Adrienne vowed to keep him at arm's length—but his sweet seduction played havoc with her resolve.

A prisoner in time...

She had a perfect "no" on her perfect lips for the notorious laird, but Hawk swore she would whisper his name with desire, begging for the passion he longed to ignite within her. Not even the barriers of time and space would keep him from winning her love. Despite her uncertainty about following the promptings of her own passionate heart, Adrienne's reservations were no match for Hawk's determination to keep her by his side...


Kiedyś to zaczęłam, ale mi nie podeszło. Spróbuję jeszcze raz.

Może, ale na zasadzie wyboru drugiej szansy:

Obrazek

The first in the new SAINTS OF DENVER series from NYT bestselling author of the MARKED MEN series, Jay Crownover

Sometimes you have to tear everything down to build something new…

Sayer Cole is frozen inside. At least, that’s what it’s felt like for as long as she can remember. She’s yet to let anyone past her icy exterior – and the one guy she thinks might melt her heart couldn’t possibly be interested in someone so uptight.

Rough, hard and hot-as-hell, Zeb Fuller has rebuilt his life and his construction business since protecting his family sent him to jail all those years ago. His elegant client, Sayer, makes him feel like a Neanderthal in denim, but despite the many hints that he’s been dropping to get to know her better, she seems oblivious to his charms.

Just as things finally start to heat up, Zeb’s past comes back to haunt him and he needs Sayer’s professional help to right a wrong and to save more than himself. As these opposites dig in for the fight of their lives, fire and ice collide in an unstoppable explosion of steam…


No i może w końcu uzupełnię:
Obrazek
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2017, o 10:47

co do Rock Hard - powiem Ci tak, pierwszy tom wcale nie jest taki zły ;) i szybko się czyta.

a Highlanderów lepiej zacznij od drugiego - pierwszy to tragedia :P
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 3221
Dołączył(a): 10 marca 2014, o 12:43
Ulubiona autorka/autor: E. Hoyt, K. Byrne, R. Quasi, A. Giusti

Post przez Viperina » 21 lipca 2017, o 11:40

O widzisz, Sol, to są konkretne wskazówki :)
Highlandera już kiedyś zaczęłam, właśnie pierwszy tom, i odpadłam.

Dzięki :)
Przeciętna kobieta zakochuje się siedem razy w roku, w tym sześć razy w butach.

All woman desire a Mr. Darcy.
Unfortunately, all man have no idea who that is.

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2017, o 11:43

jest trochę seksów w pierwszych Rockowcach ale do przeżycia, ma urok poza nimi i dlatego warto.
A Highlander... Ciężki kaliber, Hawk po prostu budzi mordercze instynkty :P

proszę bardzo :smile:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 9974
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 lipca 2017, o 14:02

Viperina napisał(a):O widzisz, Sol, to są konkretne wskazówki :)
Highlandera już kiedyś zaczęłam, właśnie pierwszy tom, i odpadłam.

Dzięki :)

pierwsza część najgorsza, następna mega, a czwarta :heat: warto, na prawdę warto, chociażby tą czwartą część!

Rock Chick mega!!

Co do Nalini, zdecydowanie druga część lepsza :bigeyes:

Świetną liste masz, same perełki

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31016
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:14
Ulubiona autorka/autor: Iwona Banach

Post przez Lucy » 21 lipca 2017, o 14:39

w tym roku żadnych planów,całkowity spontan :P
Każdy powód jest dobry, żeby zjeść pączka. Poza tym pączek nie idzie w tyłek, tylko od razu do serduszka i otula je warstwą ochronną.

Avatar użytkownika
 
Posty: 17382
Dołączył(a): 17 grudnia 2010, o 11:15
Lokalizacja: Kraków
Ulubiona autorka/autor: Jo Putney,Kat Martin,Jude Deveraux,Sandra Brown

Post przez basik » 21 lipca 2017, o 14:46

Chciałabym wreszcie zabrać się Mirek "Saga rodu Cantendorfów" , zaległą Link , Neuchaus, nową Brown i Roberts....zobaczymy :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 59463
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 17:55
Ulubiona autorka/autor: Ilona Andrews

Post przez •Sol• » 21 lipca 2017, o 14:47

u mnie to samo Lucy.
Co prawda zanosi się na to że wakacje będą pod znakiem fanfików i samego Pottera :hyhy:
'Never flinch. Never fear. And never, ever forget'.

'Nevernight' - Jay Kristoff

Avatar użytkownika
 
Posty: 9974
Dołączył(a): 3 sierpnia 2011, o 11:33
Lokalizacja: Somewhere
Ulubiona autorka/autor: Nalini Singh

Post przez kejti » 21 lipca 2017, o 16:10

ja miałam liste na 2017 ale już dopisałam że także 2018 bo zawsze coś innego mi wpadnie :facepalm: :P

.
.

Let's find some beautiful place to get lost.

Avatar użytkownika
 
Posty: 31295
Dołączył(a): 8 listopada 2012, o 22:17
Ulubiona autorka/autor: Różnie to bywa

Post przez Księżycowa Kawa » 22 lipca 2017, o 00:07

Viperina napisał(a):Chociaż bardziej nastawiam się na drugi tom tej serii, więc może pierwszy od razu przeskoczę :) Powinnam też pociągnąć do końca Guild Hunter...

Dobra myśl :wink:

Ciekawe, co będziesz miała do powiedzenia o Ashley.
Nie ma dobrych książek dla głupca, możliwe, że nie ma złych dla człowieka rozumu.
Denis Diderot


"If you want it enough, you can always get a second chance." MM
*
“I might be accused of social maladjustment,” said Daniel. “But not a psychopath. Please. Give me some credit.” MM
*
Zamienię sen na czytanie.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon na książkę...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość